Markalar
 

100 TL ve üzeri
siparişlerde

Kargo
Bedava

Bizimbaharatci.com aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu  Bizimbaharatci.com ‘a ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.   

 
Alışveriş Sepeti
Sayın Misafir Sepetinizde
0 ürün var.
 
En Çok Satılanlar
 

Hacamat İşe Yarar mı?

Hacamatı 1960'tan önce yaygın olarak kullanırdık, hatta berber dükkanlarında sıradan bir iş olarak yapılırdı.

Bazı evlerde hacamat tasları bile vardı. Teknolojinin ilerlemesi ile insanımız, bitkilerle tedavi gibi hacamat tedavisini de defterden silmişti. Ama geleneksel tedavileri terketmeyen ülkeler yeni teknoloji ile birlikte harikalar yaratırken, bizim hastanelerimiz hastalarla dolup taşıyor. Çok basit tedavi edilebilecek hastalıkları bile yıllarca çekip duruyoruz.

Bugün doktorlarımızın bize üzülerek söylediği "bu hastalığın tedavisi yok" sözünün aslında tercümesi şöyle: "Bunu biz tedavi edemiyoruz."

Hacamat tedavisi de aynı akupunktur gibi, fitoterapi gibi bilimsel ve önemli bir yöntemdir. Hacamat yaptırarak; yıllarca tedavi olmak için uğraştığımız ve sonuç almakta yorulup bitap düştüğümüz bir çok rahatsızlık, üç beş seansta sona eriyor. Dahası hiç bir yan tesiri yok, bir de gençleşiyorsun, dinamikleşiyorsun.

Başımın yarısı uyuşup duruyor, doktora gidiyorum bana ömür boyu kullanmam için p....x hapını veriyor. Bir de kanama tehlikesiyle yaşamak zorundaymışım.

Aşağıdaki fotograf bana ait. Birinci seansta başımdaki uyuşukluğun yüzde 70'i, kulak çınlamasının yüzde 50'i geçti. İnşallah devam edeceğim.

Kafamdan alınan kanın rengi o kadar koyu ki, bataklıktan çekmiş gibi, sırtımdan alınanlara hiç benzemiyor. Başımı yere eğince sanki bir ağırlık bağlıymış gibi hissediyordum ve yüzüm kıpkırmızı oluyordu, ilk seanstan sonra kafamın meğer ne kadar hafif olduğunu anladım. Sonraki seanslardan ulaştığım neticeleri paylaşacağım. 12 Mart 2013


Sonuçları paylaşacağım demiştim. Yukarıdaki yazıdan sonra 30 gün arayla sadece kafamdan iki seans yaptırdım. Şimdi şükürler olsun, kafamdaki uyuşukluk tamamen kayboldu. Kulak çınlamaları ise  %70 azaldı ve şiddetini kaybetti. İşin ehli birisine hacamat yaptırılırsa kestirme yoldan sonuca ulaşmak mümkün, şifa Allah'tan. İşin aslına kalırsa hacamat operasyonundan sonra başım o kadar hafifliyor ki, elimden gelse her ay yaptıracağım. Ama tabi herşeyin fazlası uygun değil.

Bu arada iki ayrı tedavi için girişimde bulundum. Önce kendi oğlum Ahmet'in 6 senedir çektiği ve hala hergün 3 çeşit ilaç kullandığı halde bir türlü kurtulamadığı sara (epilepsi) rahatsızlığı yüzünden askere almadılar. EEG grafiklerinin her sayfası yüksek yüksek dikenlerle dolu. Hacamat yaptırmadan önce bir EEG daha yaptırdım ve seanslara başladık. 15 gün arayla 3 seans yaptırdık. Çevresindeki insanlara küs gibi yaşayan oğlum kendine geldi. Tanıdığı, tanımadığı kişilerle konuşmaya başladı. Yüzü güldü. Biz bu gelişmeleri görünce 3 ncü seanstan iki gün sonra tekrar EEG çektirdik. Gözlerime inanamadım. EEG düzelmiş, sadece ışık verildiği andaki sayfalarda dikenler var. Burda belirtmeden geçemiyeceğim. EEG sonucu CD ile verdiler bu çok güzeldi. Hastanın her anını takip edebiliyorsun.

İstanbul'da çok sevdiğim bir dostum var, o da yıllardır Miyastenia Gravis diye bir hastalıktan muzdarip ve gün geçtikçe de ilaçların dozu artıyor ama hastalığın sıkıntısı azalmıyor. Timüs  ameliyatı olmak istedi. Marmara Tıp'ta ameliyat geçirmiş diğer insanlarla tanışınca vazgeçti. Ben  epilepsiden bu sonucu alınca, arkadaşımı aradım. "Oğlum hacamat oldu. EEG'si düzeldi, kendi de düzeldi. Sana da tavsiye ediyorum, nasıl olsa bir zararı yok. Sonuç alamasan da kaybedeceğin bir şey olmaz" dedim. O da beni dinledi. Bir uzman bulmuş dokuz noktadan hacamat olmuş. Beni aradı, telefonda sesi çın çın geliyordu. "Ben iyileşeceğime inanmaya başladım" dedi. Önceleri telefonla konuşmaya başladıktan 10 dakika sonra dili dönmüyor ve kelimeler anlaşılmaz halde geliyordu. Maşallah, öyle mutlu oldum ki; yarım saat konuştuk hiç arıza yapmadı. Genel sağlık durumu da iyileşme göstermiş. Ayda bir seans yapılacakmış. Sonuçlarını yine yazarım, inşallah.

Selam ve hürmetlerimle. 02 Haziran 2013

Tekrar merhaba,

Miyastenia Gravis hastası arkadaşım 3. seans hacamatı yaptırdı. Hastalıktan kurtulduğunu söylüyor. Artık rahat rahat İstanbul'dan memleketi Mesudiye'ye gidip gelebiliyor, yorulmuyor ve hastalığı depreşmiyor. Şimdi işlerini idare etmeye başladı. 60 gün arayla yapılan 3 seans hacamat uygulaması Miyastenia Gravis hastalığını yok etti. Bu benim takip ettiğim hastalardan sadece bir tanesi. Hacamatın peygamberimizin (sav) sünneti olmasındaki hikmetlere şehadet ediyorum. Hastane kapılarında sürünmeye gerek yok , sağlıklı kalmak için hiç hastalığınız yoksa bile yılda bir kere hacamat yapılması fevkalade faydalı.

Selam ve hürmetlerimle. 06 Kasım 2013

Alıntı:

Bedîüzzaman’a göre hastalıklar Şâfî ismine işâret ettiği gibi, Şâfî ismi de hastalıkları gerekli kılmaktadır.Her bir hayat sahibi ancak Şâfî isminin tecellîsine mazhariyetle hastalıktan şifâ bulmaktadır. Her bir mahlûk hastalığa dûçâr olduğunda Şâfî isminin şefkatini hissetmektedir.

Kezâ, hastalıkların perde arkası gayet sevimlidir. Hattâ perde açılsa her bir hasta, korktuğu ve nefret duyduğu hastalığının rahmet açısından gayet sevimli ve hoş olduğunu görecek ve kendisini rahmet ve şefkatiyle kucaklayan Cenâb-ı Allah’a sonsuz şükredecektir.

 


Yandex.Metrica