Markalar
 

100 TL ve üzeri
siparişlerde

Kargo
Bedava

Bizimbaharatci.com aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu  Bizimbaharatci.com ‘a ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.   

 
Alışveriş Sepeti
Sayın Misafir Sepetinizde
0 ürün var.
 
En Çok Satılanlar
 

B Vitaminleri

B-Complex ürünü B vitaminlerinden oluşan bir bileşimdir. B vitaminlerininin sinir sistemine karbonhidrat metabolizmasına ve enerji üretimine ve vücuttaki metabolizma işlemlerinin gerçekleşmesine faydalı temel maddeler olduğu bilinmektedir. B vitaminlerinin fazlası vücut sıvılarıyla kolayca atıldığından depolanamaz. Stres durumunda organizmanın vitamin ihtiyaçları giderici etki göstediği yapılan araştırmalarda görülmüştür. Bu sebeple B-Complex stres durumlarına yatkın olan kişilere tavsiye edilir.

Vitamin B-1 : Tiamin olarak bilinir ve karbonhidratların enerjiye dönüşmesine yardım edebilmektedir. Sinir sistemine yararlı etkileri olduğundan moral vitamini olarak bilinir. Vitamin B-1 sindirime yardımcı olduğu ve büyümeyi desteklediği yapılan araştırmalarda da görülmüştür.

Vitamin B-2 (Riboflavin) : Sağlıklı antikorların ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardım ettiği bilinmektedir. Ayrıca göz sağlığı ve görüş yeteneği içinde önemli bir vitamindir.

Vitamin B-3 : Niacin olarakta bilinir. Beyin fonksiyonları sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir. Niacinin yüksek yağ seviyelerini düşürücü etkinliği vardır. Yapılan araştırmalarda niacinin kötü huylu kolestrolü ve trigleserit miktarını düşürürken iyi huylu kolestrol seviyesinide yükselttiği görülmüştür.

Vitamin B-6 : Yapılan araştırmalarda B6 vitamini merkezi sinir sisteminin ve kasların işlev görmesinde gerekli bir yardımcı fakötör olduğu bağışıklık sistemini güçlendirdiği, kolestrol birikimine engel olarak kalbi koruduğu böbrek taşı oluşumuna engel olduğu görüşmüştür.

Folik Asit : B grubundan bir vitamindir. Düzenli olarak folik asit almakkalp krizi ve kalp hastalıkları riskini azalttığıyapılan araştırmalarda görülmüştür. Hamilelik öncesi ve hamileliğin ilk aylarında folik asit takviyesi bebeğin omurilik ve sinir sisteminin sağlıklı gelişimi için önemli olduğu bilimsel çalışmalar sonucunda bilinmektedir. Ayrıca anne sütünü zenginleştirdiğide bilinmektedir.

Vitamin B-12 : Vücuttaki en önemli rolü kırmızı kan hücrelerinin gelişmesini ve çoğalmasında etkili olmasıdır. Özellikle sinir sistemi fonksiyonlarının devamı için gereklidir. B12 aynı zamanda konsantrasyon denge ve hafıza için çok önemlidir. Büyümeyi hızlandırıcı ve iştah açıcı etkileri vardır.

Hücre oluşumunda özelliklede alyuvar hücrelerinin oluşumunda hayati önem taşır. Ayrıca sinirleri çevreleyen koruyucu kılıfın oluşumunu destekler ve diğer B vitaminleri gibi besinlerin enerjiye dönüşmesini sağlar. Vücutta B12 eksikliği kalp hastalıkları depresyon ve Alzhemier hastalığı riski gibi önemli sağlık sorunlarına yol açabilir. Alzheimer hastalarında B12 eksikliği çok sık görülür. B12 folik asit ile beraber kandaki homosistein miktarı düşerek kalbi korumaktadır.

Biotin : B kompleks vitaminlerinin kükürt içeren bir üyesi olup H vitamini olarakda adlandırılmaktadır. Tırnakların sertliğini ve dayanıklılığını artırmada saçları destekleyerek sağlıklı olmalarında etkili olduğu bilinmektedir.

Pantothenic Acid : B 5 vitamini olarak da bilinir. Karbonhidrat ve yağların ayrışıp enerjinin meydana gelmesini sağlar. Vücudun stresle mücadelesine yardım edebilir, yorgunluğu önleyebilir ve yaraların iyileşmesine yarcım edebilir.

Ayrıca B-Complex 50 ürününde C Vitamini, E Vitamini, İron (demir) Zinc (Çinko), Selenium, Copper Kullanılarak B Vitaminlerine takviye sağlanıp güçlü bir formül elde edilmiştir.

 


Yandex.Metrica