Markalar
 

100 TL ve üzeri
siparişlerde

Kargo
Bedava

Bizimbaharatci.com aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu  Bizimbaharatci.com ‘a ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.   

 
Alışveriş Sepeti
Sayın Misafir Sepetinizde
0 ürün var.
 
En Çok Satılanlar
 

Ananası Tanıyor muyuz?

Ananas Hakkında

Ananasın Faydaları

Sindirimi kolaylaştırır ve enerji verir.

Taze ananastaki bromelin enzimi protein ayrıştırıcı ve sindirimine yardımcı olur.

Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu bromelainin hazımsızlık problemlerinde kullanılabileceğini belirtmiştir.

Hazımsızlık için 2-3 doz şeklinde günlük 80-240 mg saf bromelain kullanımı taviye edilmektedir. Kullanma süresi 10 gündür.

Taze ananas suyundaki C vitamini ve bromelain soğuk algınlığı ve öksürüğün giderilmesine yardımcı olur.

Kükürtlü bileşikleri içeren bromelain şişkinliğin ve ödemin giderilmesine yardımcıdır.

İltihap ve ödem önleyici etkinliği bulunur.

Anti-inflamatuar etkisiyle bromelain enzimi romatoid artrit hastaları için faydalıdır.

Yaraların iyileşmesini hızlandırıcı etkisi ananasın yararları arasındadır.

Bromelinin kas ağrılarını giderici özelliği vardır.

İçeriğindeki bromelain sayesinde ateş, boğaz ağrısı, öksürük gibi sorunlarda bir bardak taze ananas suyu rahatlatıcı etki gösterir. Balgamı azaltmaya yardımcı olur.

Selülitin meydana gelişini önleyici etkisi vardır.

Ananas suyu yağ eritici etkisiyle zayıflamaya yardımcıdır.

Cildi nemlendirir saçı güzelleştirir.

Serbest radikallerin etkisini azaltan C vitamini yanında B1 vitamini ve Manganez içerir. Bir bardak ananas suyu günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık %40 nı karşılar. Kemik ve bağ dokusu oluşturmak için gerekli bir mineral olan manganez bakımından zengindir. Bir bardak ananas suyu günlük manganez ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar.

ANANAS: Vücudumuzun albümin sindirimini destekleyen bir enzim olan Bromelain içerir. Daha önemlisi beyne giden kan yollarını temizler ve beynin kan dolaşımını artırır.

Ananas Etkileri arasında;

1. Kilo verdirme: Ananas extractın kilo verdirme işlevine sahip olması şaşırtıcı olmasına rağmen bu bir gerçektir. Ananas extract insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir. Ananas içerisinde etken maddeler vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir.

2. Mide ve bağırsakları temizleme:
Fazla kaçırdığın etten pişman mı oldun? Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.

3. Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürme: Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir. Ananas, vücutta yağ birikimini de önler. Araştırmalar ananastan elde edilen ‘bromelain’ adlı enzimin kansere karşı etkili olabileceğini gösteriyor.

 


Yandex.Metrica