Markalar
 

100 TL ve üzeri
siparişlerde

Kargo
Bedava

Bizimbaharatci.com aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu  Bizimbaharatci.com ‘a ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.   

 
Alışveriş Sepeti
Sayın Misafir Sepetinizde
0 ürün var.
 
En Çok Satılanlar
 

Kulunç için bitkisel çözümler

 

KULUNÇ AĞRILARI
Tanımı: Omuz başlarında ve boynun altında hissedilen bir ağrıdır.
Sebepleri: Çalışmayan kasların hareket yeteneğinin azalması, kötü duruş alışkanlıkları, psikolojik gerilimler, soğuk algın­lığı ve önemli bir omur arası rahatsızlık olabilir.
Tavsiyeler: Ağrılı bölgelerin ki bu tüm öneriler için geçerli­dir, mutlaka sıcak tutulması gerekmektedir.

 


* Bir miktar taze papatya çiçeği ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra söz ko­nusu ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir.

* Papatya’nın kaynatılmasıyla elde edilen sıcak suyuna yünlü bir kumaş parçası batırılıp ağrılı bölgeye konulursa faydalı olur.

* Bir adet ladin kozalağının tohumu ve papatya bir arada iyice ezilerek bulamaç haline geldikten sonra söz konusu ağrılı bölgeye sürülür.

* Lahana’nın geniş yapraklan kaynatılıp, bir merdane ya da cam şişe ile ezildikten sonra ağnlı bölgeye sıcak bir halde konulur ve soğumasına yakın sıcak olan yeni­si ile değiştirilir. Ayrıca lahana kaynatıldıktan sonra kıyılarak la­pa haline getirilip, sıcak bir bezin içinde ağrılı bölgeye sarılır.


* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı pelin ka­tılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir. Fazla içilirse baş dönmesi yapabilir.


* Bir adet sulu limon sıkılıp aynı oranda gliserin ve saf al­kol ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağnlı bölgeye sürülür.


* Tuz, sirke ve saf alkol kanştınlıp söz konusu ağnlı bölge­ye masaj yapmak suretiyle sürülür.


* Genişçe bir havan’ın içine 10 çift ceviz içi, birer çay kaşığı karabiber ve kâfuru birlikte, pomat haline gelene kadar iyice dö­vüldükten sonra, kaynar suyun vermiş olduğu buharla iyice sıcak ve nemli bir ortamın oluşacağı banyoda, söz konusu ağrılı bölgeyi sabunlu ve sıcak sulu masajla yumuşattıktan sonra elde edilen po­mat sürülerek kişi sıcak ve kuru bir odaya alınır.


* Saf ispirto ve un birlikte kanştınlarak biraz sulu bir ha­mur yapıldıktan sonra söz konusu ağnlı bölgeye sürmek sure­tiyle tatbik edilir.


* Cam bir su şişesinin içine ve yansına kadar saf zeytinyağı konulup, ardından küçük parçalara aynlmış portakal kabuklan eklendikten sonra 2 hafta süresince güneş alabilecek bir yere bı­rakılıp, gerektiğinde kullanılır.


* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan iki çorba kaşığı turp tohumu ile bir su bardağı arpa unu iyice kanştınldıktan sonra üzerine bu kanşımı lapa haline getirecek kadar su azar azar dökülüp söz konusu ağrıyan bölgeye yedirerek sürülür. Bölge yünlü bir bezle sıcak tutulur.


* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ka­tılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* 200 gram kadar kuş üzümü ve bir çorba kaşığı sedef otu bir litre su ile birlikte kaynatılır, elde edilen mavinin için temiz bir bezi batınp çıkarttıktan sonra sıkılmadan söz konusu ağrılı bölgeye sarılır.

* Semizotu kaynatılıp sıcak suyuna bir havlu batınlıp söz konusu ağrılı bölgeye kompres yapılır. Soğudukça sıcak olan yeni bir havluyla değiştirilir.


* Bir litre süt’ün içine ince kıyılmış mine çiçeği’nin kuru­tulmuş dallarından, bir yemek kaşığı kadarı, birlikte bir taşım kaynatılarak, bir tatlı kaşığı havanda dövülerek toz haline geti­rilmiş keten tohumu eklendikten sonra iyice karıştırıldıktan sonra bir beze sürülerek ağrılı bölgeye bağ­lanır.

* Bir litre suyun içine yarım yemek kaşığı rezene konulup kaynatılarak elde edilen sıvı ile ağnlı bölge masaj yapılarak ovulur.

* Bir miktar karanfil bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıl­dıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Hergün şişe çalkalanır. Süre sona erince iyice süzül­dükten sonra söz konusu ağnlı bölgeye masaj yapılarak yedirilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı peygamber çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam ol­mak üzere içilir.


* Bir kahve fincanı bademyağı ile bir tatlı kaşığı dövülmüş sarısabır karıştırılıp, kısık ateşte hafifçe ısıtıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir

 


Yandex.Metrica